ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΓΙΑ ΦΙΛΗΜΑ

ΚΟΖΑΝΙΔΗΣ:ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΤΟ ΜΑΤΣ

Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου οι ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ του ΚΕΡΑΥΝΟΥ κατάφεραν να κερδίσουν με σκορ 3-2 την ομάδα του Σπηλιου.Το ματς ήταν συγκλονιστικο απο την αρχή εως το τέλος δυο ανατροπές στο σκορ και τελικό νικητή την ομάδα του ΚΕΡΑΥΝΟΥ κάνοντας την πρώτη νίκη του στο πρωτάθλημα και να κοιτάζει το υπόλοιπο του πρωταθληματος με άλλο μάτι πλέον .Η ομάδα του ΣΤΕΛΙΟΥ ΚΟΖΑΝΙΔΗ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 39' με τον ΤΣΑΚΑΛΙ όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου .Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα και ισοφαριστηκε στο 52' 1-1 και να μείνει πίσω σκορ στο 59'.Από εκεί και πέρα ο Στελιος Κοζανιδης ξύπνησε τους παίχτες του για να έρθει το 2-2 στο 68' με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ απο τον ΠΡΙΝΙΑΝΑΚΗ. Λίγο αργότερα την σκυτάλη πήρε ο Βαρδας στο 78' για να κάνει το τελικό 3-2.Αξιζει να σημειωθεί οτι η ομάδα μας έπαιζε με 10 παίχτες για περίπου 15 λεπτά με της καθυστερησεις καθώς αποβλήθηκε για έντονη διαμαρτυρία ο ΤΣΑΚΑΛΙ ενώ το Σπηλι έχασε και πέναλτι με τον Παπαδογιαννακη στο 89 λεπτό στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Δηλώσεις ΚΟΖΑΝΙΔΗ μετά το τέλος του αγώνα:

Θέλω καταρχήν να δώσω συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες,για το πολύ κάλο αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξαν και στα 95 λεπτά παιχνιδιού .Ήταν ένα ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο,θέλω να δώσω πάρα πολλά συγχαρητήρια στους παίχτες μου γιατί κάνανε κατάθεση ψυχής .Ήταν ένας αγώνα πάρα πολύ δύσκολος,ξέραμε οτι έχουμε να αντιμετωπισουμε μια ομάδα φορμαρισμένη,μια ομάδα που ερχετε μετά απο πολύ καλά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα .Εμείς εκτελέσαμε κατά γραμμα μέσα στο γήπεδο αυτά που είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα και καταφέραμε να φτάσουμε στην νίκη που τόσο πολύ χρειαζόμασταν για βαθμολογικούς αλλα κυρίως για ψυχολογικούς λόγους .Από εκει και πέρα το θα χαρούμε το σημερινό ματς γιατι πρέπει να το χαρούμε ,γιατί μη ξεχνάμε όλοι μας οτι έχουμε να κάνουμε με παιδιά που μεσώ όρο ηλικίας έχουν 15 με 16 χρονών και θα συνεχίσουμε το μαραθώνιο του πρωταθληματος και στο τέλος θα δούμε τι έχουμε καταφέρει .Και πάλι συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες και εύχομαι στο Σπηλι καλή συνεχεία με υγειά και μακάρι να βλέπουμε τέτοια παιχνίδια σε όλα τα ματς του πρωταθληματος